Haber GG

Valilik Ankaralılara Covid-19 tedbirlerini aksatmama uyarısında bulundu. Valiliğin Twitter hesabından yaptığı çağrıda virüsle temaslı kişilerin pozitif vakaya  dönüşme oranının Ankara‘da  1.6 kat artış gösterdiğini duyurdu.

Valiliğin açıklamasında insanların Covid-19 tedbirlerini elden bırakmamalarını sık-sık önlem almalarını ve kurallara uymalarını istedi.

Türkiyede insanlar iyi önlem almadığı için vaka sayıları duramdan artıyor. Toplam vaka sayısı 240.804, toplam vefat sayısı 5,844. Tedavi edilen sayısıysa 223,759 kişi. Aktif vaka sayısıysa 11,201.

Kardeş ülke Azerbaycanda‘da durumlar son zamanlarda toparlanmaya başladı. İnsanlara yapılan sert uygulamalar sonucu son zamanlarda Azerbaycan‘da vaka sayısı anlıkm olarak toplam vaka sayısı 33,568 ve aktif vaka sayısı 2,714. Toplam vefat sayısıysa 490.

Bunun yanı sıra dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve Microsoft‘un kurusucusu olan Bill Gates, yeni tip Covid-19 hakkında dikkat çekici şeyler söğledi.

 

 

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, Virüs hakkında çarpıcı sözler söylemeye devam ediyor.


Bill Gates‘in açıklamasına göre Covid-19 virüsünün zengin ülkelerde daha erken biteceğini ve aşı ile birlikte 2021 sonuna kadar virüsün tamamen biteceğini belirtti.

Ancak dünyanın geri kalanındaysa durumlar tam farklı olucak. Gates‘in dediklerine inanırsak dünyanın geri kalanıysa yalnızca 2022 sonunda virüs etkisini sonlandırıcak.

Bildiğimiz gibi Bill Gates, virüs üzerinde aşı bulma çabaları sarf ediyor. Onun dediğine göre üzerinde çok büyük bir baskı olduğunu, aşıların tamamlanmadan insanların üzerinde denemeyeceğini söyledi.

Gates aşıların maksimum 3 yada 4 aya hazır olucağını ve insanlara sunulacağını belirtti.

Valilik Ankaralılara Covid-19 tedbirlerini aksatmama uyarısında bulundu. Valiliğin Twitter hesabından yaptığı çağrıda virüsle temaslı kişilerin pozitif vakaya  dönüşme oranının Ankara‘da  1.6 kat artış gösterdiğini duyurdu. Valiliğin açıklamasında insanların Covid-19 tedbirlerini elden bırakmamalarını sık-sık önlem almalarını ve kurallara uymalarını istedi. Türkiyede insanlar iyi önlem almadığı için vaka sayıları duramdan artıyor. Toplam vaka sayısı 240.804, toplam vefat […]

Ankaralılara Covid-19 uyarısı

40 views

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.