24.6 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 4, 2022

BÜYÜK M’ÜJDE Şeker H’astalarına..

Kan şekerinin yüksekliği sebebiyle olağandışı susuzluk, sık idrara çıkma, aşırı açlık, kilo kaybı, bulanık görme, bulantı, kusma, aşırı halsizlik, yorgunluk, kızgınlık ve ruh durumu değişiklikleriyle kendini gösteren bir hastalıktır. Şeker hastalarına büyük mucize.

7 gün süresince sumak kaynatıp suyunu amacıyla. İşte sumak suyunun faydaları…Şeker hastalığı olarak da tanınan diyabet; insülin yetersizliğiyle meydana çıkan metabolik bir fonksiyon bozukluğudur. Kan şekerinin yüksekliği sebebiyle olağandışı susuzluk, sık idrara çıkma, aşırı açlık, kilo kaybı, bulanık görme, bulantı, kusma, aşırı halsizlik, yorgunluk, kızgınlık ve ruh durumu değişiklikleriyle kendini gösteren bir hastalıktır. Diyabet, detaylı komplikasyonlara yol açan, çok faktörlü bir hastalıktır ve bu amaçla çoğu tedavi yaklaşımını gerektirir. Diyabetli hastalar yeteri kadar insülin salgılamaz. Fitoterapi uzmanları, diyabetle mücadelede en etkili tekniğin ‘sumak çayı’ olduğunu dile getiriyor.

ÖDEM ATMAYI SAĞLIYOR

Sumak çayı amacıyla 100 gram sumağa ve bir litre içme suyuna gereksiniminiz var. Büyük bir cam kabın amacıylae sumağı koyun. Üstüne sıcak su ekleyin. 15-20 dakika demlenmesini bekleyin. Süzüp bir sürahiye alın ve buzdolabında bekletin. Bu soğuk çayın tamamını, gün içersinde belli Aralıklarla amacıyla. Sumak çayının bir özelliği de diüretik olmasıdır. Vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olur.

KARACİĞERİ KORUYOR

Kalp ve karaciğer rahatsızlıklarının en büyük sebebi yüksek kolesteroldür. Sumak, kolesterolün olması gerektiği civarda kalmasını sağlar ve kan basıncını düzenler. Karaciğerin korunmasında mühim rol oynar.

YORGUNLUK GİDERİR

Antioksidan etkileri vasıtası ile üst solunum yolları hastalıklarında birdenbire meydana gelen yüksek ateşi düşürerek beyin sağlığını korur. Haftada bir bardak tüketilen sumak suyu, sinir sisteminde deforme olmuş hücrelerin miktarını azaltır, sıhhatli hücrelerin artmasını sağlar. Yorgunluk, gerilim ve depresyon tehlikesini azaltır. Besin zehirlenmesi durumunde sumağı kaynatıp bir bardak içmeniz yararlı olur. Hem midenizi hem de bağırsaklarınızı temizleyerek idrar ve dışkılamayla zehirlenmeye namacıyla olan zararlı bakterileri vücuttan atar. Sumak suyunu, sindirimi düzenlediği amacıyla zayıflamak amacıyla de kullanabilirsiniz. Aynı vakitte gün içersinde yarım çay bardağı tükettiğiniz sumak suyu hazımsızlık ve şişkinliği de engel olur

Son Haberler

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here