Haber GG

En İyi Cami Halıları Hangileri

En İyi Cami Halıları Hangileri
32 views
17 Nisan 2021 - 15:18

Cami halıları birçok açıdan değerlendirilebilir. En iyi cami halısı hangisidir denildiği zaman akla ilk gelen yün cami halısı gelir. Ama bir başka açıdan değerlendirecek olursak, cami halılarının en makbul olanı en sık dokunmuş olanıdır. Çünkü bir halı ne kadar sık dokunmuş ise sağlamlık derecesi de o kadar artar. En iyi cami halısını almak için ilk bakmanız gereken özellikte bu olmalıdır.

Cami halısı fiyatları da aslında halının dokuma sıklığına göre değişiklik gösterir. Çünkü halının ilmekleri arttıkça gramajı da artar. Gramajı artan halının fiyatı da artar. Akrilik cami halısı en kaliteli cami halısı türlerindendir. Ama bu tür, yün cami halısına göre daha ucuzdur ve kullanışlı oluşu açısından da tercih sırasında üst sıralarda görebileceğimiz bir halıdır.

Cami Halısı Modelleri

Cami halısı modelleri oldukça fazladır. Eskiden en çok tercih edilen model seccadeli cami halısı modeliydi. Çünkü bu model görünüş açısından şık ve gösterişliydi. Bu sebeple birçok camide bu modelle karşılaşmak mümkündü. Ama sonra bu modelin namaz kılan kişilerin dikkatini dağıtacak kadar karışık desenli olduğu anlaşıldı ve saflı cami halısı modeli yaygınlaşmaya başladı.

Diyanet işleri başkanlığından gelen açıklama ile daha da artarak birçok caminin modeli haline geldi. Ardından göbekli cami halısı modelleri çıktı. Bu model hem şık hem de sade olması sebebiyle en çok tercih edilen cami halısı modelidir diyebiliriz. Firmamız duvardan duvara cami halısı yapımı ve her model cami halısı üretimi yapan bir firmadır.

Yurt Halıları

Naturel cami halısı montajı yapan firmamız aynı işlemleri öğrenci yurtlarına da yapar. Camilerde olduğu kadar yurtlarda da büyük kurs halısı montajına ihtiyaç vardır. Bu sebeple firmamız yurtlara özel yurt halısı modelleri ile hizmet verir. Kaliteli ve sık dokuma halılar uzman montaj ekibi tarafından ustalıkla monte edilir.

Cami halısı modelleri konusunda çokça desen ve seçeneğe ulaşabileceğiniz bir firma ile iletişime geçmek istiyorsanız firmamızı ziyaret edebilir, cami ve yurt halısı montaj ve fiyatı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.