10 C
İstanbul
Cuma, Aralık 2, 2022

Ermenistan şu an ne durumda?

Ermenistan 27 Eylül sabahı, haince Azerbaycan topraklarına saldırdı. Bu saldırı sonucu işgal ettiği toprakları elinden çıkardı. Aslına bakarsak Ermenistan’ın bu saldırısı hiçte toprak kaybetmek değildi.

Ermeni yöneticileri yani Nikol Paşinyan Ermenistanda doğru yönetim yapmıyor. Ülkeyi doğru yönetemiyor. Ermeni yöneticileri halende çok eski kafadalar. Onlar  Azerbaycanın 1992-93 senesinde olduğu gibi zayıf, bitkin ve uyutulmuş bir toplulum olduğunu zannediyorlardı

 

Azerbaycan ordusu geri püskürtünce hemen konuşmalara, ateşkese yöneldiler. Ancak ateşkes anlaşmasını bozan kişi Nikol Paşinyan ve diğer ermeni yönetimleri. En büyük yalnışı ateşkes anlaşması erefesinde Azerbaycanın en büyük 2-ci şehrini vurarak insanları kat etti.

 

Peki Ermenistan bundan sonra ne yapacak. Ve ya ne yapmalı? Bu soru Nikol Paşinyan’a sorulmalı. Belkide kendi ermeni halkı sormak istiyor ancak, Paşinyan dışarıya bile artık çıkamıyor.  Rusya’dan gerekli desteği alamadığı için perişan olan Paşinyan’ın bir çıkış yolu var.

Ya Azerbaycan halkın’dan özür dileyerek işgal ettiği toprakları geri vericekler, Ya da istifa ederek yerine başka anlayışlı ermeni devlet adamı gelerek bu sorunu hall edicek.!

 

Tabikide Ermenistanı destekleyen ülkeler Paşinyan’ın koltuktan gitmesini istiyorlardır belki. Bunu yakın zamanda görücez

Son Haberler

Benzer Haberler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here