9.7 C
İstanbul
Pazartesi, Kasım 28, 2022

İphone 12 Üretimi İçin Yeni Adımlar Atılıyor

Apple’ın en başta gelen üreticilerinden biri olan Foxconn, Iphone 12 üretimi için somut adımlar atmaya başladı. Firma sözcüsü üretim sürecinin son aşamalarda olduğunu söyledi. Yoğunluktan dolayı firma yeni işçi alma talebinde bulundu.

Yeni İphone 12 modelinin üretimi için, yeni insan kaynağı oluşturmak isteyen Foxconn firması hem yeni firma çalışanları hemde eski çalışanlarını mutlu edicek bir program hazırladı. 

Firmanın hazırladığı programa göre yeni çalışani önerip işe başlamasını sağlayan personel prim alıcak.

İphone 12 üretimi için gelecek olan yeni çalışanları davet eden personele yaklaşık 9.000 yuan (1.290) dolar prim ödeyeceğini söyledi. Böyleliklede firma geniş çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyor.

Ortaya çıkan iddalara görede Apple, Foxconn’a 80 milyon adet  İphone 12 sifarişte bulunmuş

Önceki serinin modellerininde üretimine devam edicekleri söylentisi ortalıkta dolanıyor.

Açıkcası bundan en son çıkan model olan İphone Se (2020) yani İphone 8 max+
Benim için büyük bir hayal kırıklığıydı. Nedeni İphone 8’e benzemesi. Tabiki’de bu dış tasarım. İşlemci anakart farklı ola bilir. 

Yinede İphone 12 modeli farklı olması lazım. Yoksa sevenleri tarafından büyük tepki çekicek.

Peki İphone 12 Ülkemizdeki fiyatı ne kadar olur. Bildiğiniz gibi ülkemizde teknolojik cihazlara durmadan her ay neredeyse zam geliyor. En basitinden İphone X  64 gb fiyatı 9000 lira. İphone 11 fiyatıysa 8 bin lira bandında.

Bazı Söylentilere göreyse ülkemizde İphone 12 fiyatı 12 bin lira bandında hatta daha fazla ola bileceği söylentisi dolanıyor.

Peki siz bu fiyata  İphone 12 alırmıydınız? 

Son Haberler

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here