26.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 9, 2022

Markette Pazarda Gözümüzün Önünde..

Kudret Narı

Anavatanı Afrika, Asya, Güney Amerika ve Uzak Doğu olan bu meyve kabakgiller ailesindendir. Ülkemizde ise yoğunlukla Yalova ve Bursa civarında yetiştirilir. Kudret narını birçok aktarda bal ya da zeytinyağı ile karıştırılmış formda bulabilirsiniz. Aynı zamanda macun formundaki kudret narına ulaşmanız da oldukça kolay. Tadı acı olduğu için tüketileceği zaman yanında bal tercih edilir.

Kudret Narının İçeriği Kalsiyum, fosfor, demir ve B vitaminleri %50 protein.

Kudret Narının Faydaları: Uzun yıllar boyunca mide hastalıklarının tedavisinde kullanılan kudret narı, olgunlaştığı zaman birbirinden ayrılan bir yapıdadır. Sarı-turuncu meyveler verir.

1. Sindirim Sisteminin Doğal İlacı:Uzun yıllar boyunca mide hastalıklarının tedavisinde kullanıldığını daha önce de söylemiştik. Eğer sindirim sistemiyle ilgili problemleriniz varsa gün içerisinde zeytinyağı ile karıştırılıp tüketilmesi öneriliyor. Eğer etki süresini uzatmak istiyorsanız kudret narı kürünü en az bir ay uygulamalısınız.2. K-anseri Önlüyor ve Durduruyor

Kudret narının k-ansere olan etkisiyle ilgili yapılan birçok çalışma bulunmaktadır. Uzmanlar, kudret narının k-ansere karşı oldukça faydalı bir besin olduğunu belirtiyor. Bu konuda yapılan araştırmalardan yayımlanan makalede; kudret narının ka-nserli h-ücrelerin gelişmesini, yayılmasını ve büyümesini önlediği belirtilmektedir.

3. Antibiyotik Etkisi Vardır İçeriğinde bulunan Lutein ve Lycopnene tümörün büyüyüp yayılmasını engeller.

Son Haberler

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here