Haber GG

Mobil Pos Nasıl Kullanılır?

Mobil Pos Nasıl Kullanılır?
27 views
05 Temmuz 2020 - 19:31

Teknolojik aletler sürekli olarak hayatımızı kolaylaştıracak yeni bir çığır açıyor. Öncelerde alışveriş yapabilmek için herhangi bir bakkal, market, mağaza gibi alışveriş merkezlerine gitmek şartken şimdilerde adeta bütün hizmet ayağımıza geliyor. Almak istediğimiz üründen satmak istediğimiz ürüne kadar her şeyi internet üzerinden pazarlayabiliyoruz. İnternet siteleri üzerinden yapılan bu şekilde alışverişlere E-Ticaret deniyor. Yapılan bu ticaretin her sektöre kucak açıyor olması ticaretle uğraşan herkesin daha büyük ve geniş kitlelere sahip olmasını sağlıyor.

Geçmişe bakıldığında sadece mahalledeki ya da bulunduğumuz ildeki alışveriş imkânlarından faydalanabiliyorken günümüzde yurtdışından bile verilen siparişler tüketiciye ulaştırılabiliyor. Bu kadar uzak mesafelerde birbiriyle etkileşime geçip alışveriş yapabiliyor olmak uzaktan da ödeme yapılabilmesi ile gerçekleşiyor. Sanal POS sayesinde insanlar diledikleri her yerden internet siteleri üzerinden alışverişini yapıp ödemesini anında gerçekleştiriyor. Sanal pos uygulaması ile kredi kartı ve banka kartı bilgileri ile müşteriler ödemelerini güvenli bir şekilde yapıyor.

Pos cihazlarının gerçek ve sanal olanlarının yanında Mobil POS cihazları da vardır. Müşterilerin siparişlerini ilettiklerinde, sipariş teslim edilirken ürün sahibinin kart ile ödeme alabilmesi için yanında taşıyabileceği bir pos cihazına ihtiyacı vardır. Bu şekilde taşınabilen pos cihazları mobil cihazlardır. Kişiler istedikleri takdirde kullanmış oldukları Android cep telefonlarını da küçük bir aparatla temaslı ya da direkt olarak temassız pos cihazına dönüştürebilir. Böylece ödeme işleminin müşteri tarafından kolaylıkla yapabilmesi sağlanır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.