Haber GG

PS 5 neden bu kadar büyük? İşte açıklaması

PS 5 neden bu kadar büyük? İşte açıklaması
32 views
14 Ekim 2020 - 20:38

 Sony Mekanik Tasarım Departmanı Müdürü Yasuhiro Otori PS 5 in neden bu kadar büyük olduğunu açıkladıç Bu açıklama bazı PS 5 severlere o kadar saçma ve komik geldiki ilk başta inanamadılar. Nedeni maliyeti kısmak için normalde çift fanlı soğutu ekliyiceklermiş. Sonradan maliyet yükselince tek büyük fan yeterli olucağını hesap ederek böğle büyük bir ürün ortaya çıkarmışlar.

Bildiğiniz gibi konsol sektöründe ikinci en büyük markalardan biri olan XBox X Series e üstünleye kaptırmamak için Sony firması PS 5 için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. PS 5 tanıtımına yaklaşık 1 ay kaldı. Eğer virüs salgını hiç bir sorun çıkarmazsa Sony PS 5-i 1 ay sonra tanıtacak.

Piyasada ki tüm tüm oyunları çalıştıracak oyun konsolları en büyük korkuları neredeyse ısınma problemi. Çüknü bu oyunların grafikleri o kadar ağır ki ısınmalara neden olur. Buda hiç bir konsol firmasının isteyeceği bir şey deiğildir. Ondan dolayı PS 5 donanımında 2 tane küçük fan yerine 1 tane fan kullanmayı tercih etmiş. Hem maliyet hemde soğutma açısından. 

Bazı oyun geliştiricileri PS 5 incelemeye hak kazandı. Kullanıcıların dediğine göre çeşitli zor oyular oynadık ancak PS 5 banamısın demedi. Ne ısınma var, ne de her hangi bir ses. Cihaz sessiz ısınmadan rahatca çalışıyor. Tüm oyunları donma kasma yaşatmadan oynata biliyor.

Bazı kullanıcılar söğlediğine göre  bir kaç yıl sonra çıkacak 4k 60 fps oyunlar çıktığında artık PS 5 in asıl yüzünü görücez. O zaman ses çıkarırmı ısınırmı orada belli olucak.

Peki ülkemizde bu yeni konsolların fiyatı ne kadar olucak. Bazı kaynaklara göre PS 5 fiyatı Türkiyede 8.000 lira ile 10.000 lira olcuağı söyleniyor. Bu fiyata alınırmı alınmazmı onu zaman göstericek. Aslına bakarsanız bu fiyata 10.000 liraya çok güzel bilgisayar sistemi kurulur. Kullanıcı seçimi farklı ola biliyor.

Siz olsaydınız ne alırdınız. 10.000 lira verip Sont PS 5 mi? Yoksa 10.000 lira verip çok güzel bir sistem toplatmakmı. Yorumlarda belirtiniz lütfen

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.