Haber GG

Telegram gerekli adım atmaya karar verdi

Telegram gerekli adım atmaya karar verdi
27 views
16 Ağustos 2020 - 19:06

Dünya’da en çok tercih edilen video arama ve mesajlaşma uygulamaları arasında en çok tercih edilen Whatsapp ve Telegram tarafında yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Bazı bilgilere göre Telegram aynı Whatsapp‘dakı gibi video arama özelliği gelicek. Buda onu gösteriyorki artık Whatsapp’la arasında hiçte fark kalmayacak.

Telegram artık video arama özelliği İOS ve Android‘de kullanıma sunuldu. Öncelikle geçcenlerde Telegram geliştiricileri yazılı mesajlaşmaya ek olarak görüntülü konuşma özelliği geleceğini açıklamıştlılar. Bu açıklamdan kısa süre sonra blog yazılarında artık geliştirdiklerini tüm kullanıcılara açık hale getirdiklerini yazılarında belirttiler.

Ancak iş İOS işletim sisteminde Android gibi iyi gitmedi. Bazı kullanıcılar bu özelliğin doğru çalışmadığından şikayet etselerde bazılarıda sorunsuz olduğunu bildirdi. Buna rağmen Telegram geliştiricileri Her iki platformda sorunsuz çalıştığını iddia ettiler.

Bu özelliği kullanmak için yapmanız gerek App Store ve Play Store’da uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Buna ek olarak Telegram’da yüksek güvenlikle kullanıcı bilgilerine önem veriyorlar. Telegram uygulamasında güvenlik vurgusu artık Video’lu görüşmelerdede geçerli olucağını açıkladılar.

Peki siz hangi uygulamayı kullanırsınız. Açıkcası eskiden beri Whatsapp kullacısıyım. Bana göre en güzel uygulama Whatsapp. Tabiki de her uygulamanın güvenliğinin yüzde 100 korunaklı değil. Yakın zamanda zaten Facebook gizlilik ile ilgili büyük sıkıntılar yaşadı. Ondan dolayı bilgilerini özellikle de kart banka bilgilerini hiç kimseyle paylaşmayın.

Sizin tercihiniz hangisi olur? Yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.