Haber GG

Trafikte “TELEFON” tutkusu bitmiyor !

Trafikte “TELEFON” tutkusu bitmiyor !
36 views
22 Ekim 2020 - 20:12

Direksiyon başında telefonla konuşanlar ve ya oynayanlar son zamanlar da kaza sebebiyyeti yaratıyorlar. İstanbul da bir araştırma sonucu sürücülerin bir çoğu malesef telefonla oynadıkları için kaza yapıyorlar. Malesef bu kazalar ağır sonuçlar doğuruyor. Bir yerel haber kanalının İstanbul da araştırmasında şoförlerin telefonla çok fazla vakit geçirdiklerini ve bu sebepten dolayı ufak ve büyük çaplı kazalara yol açıtığını söylediler.

 

Bazı şoförler iş amaçlı, bazılarıda kırmızı ışıkta durduklarında telefonla konuştuklarını iddia ettiler. Bu sebepten dolayı İstanbulda Polisler yaklaşık 75 bin lira ceza yazdı. Ancak bu cezalarl insanlar hiçte iyi karşılamadılar. Yazılan bu cezalar insanlara yalnızca parasını öde değil, bir daha araba kullanırken telefonla konuşmamaları,ve oynamamalarını anlatmaktır

 

Yapılan daha bir araştırm sonucun da yapılan kazaların süresi yalnızca, 2-5 saniye sürüyor. Yani telefonun ne kadar riskli bir unsur taşıdığını bir daha kanıtlıyor. İnsanlar telefonlardan iş amaçlı kullandıklarını yol tarifinde çok işlerine yaradıklarını iddia ediyor.

 

Tabiki de kazaların hepsi telefon yüzünden olmuyor. Bazı şoförler dikkatsiz davranıyor. Bu dikkatsizlik yüzünden ağır kazalar meydana geliyor. Can kaybı oluyor. Bu kazaları bir nebze de olsa engellemek için emniyyet kemerlerinde kullanmayı her zaman unutmamalıyız. Geçen senenin araştırmasına göre kazaların %26 bir kısmı yaşı küçüç çocukların yaptığı ortaya çıktı. Yani anne ve babaların dikkatsizliği ve çocuklarına küçük yaşta araba almaları ehliyetıinin olmaması insanların canına maal oluyor malesef.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.