Haber GG

Türkiye’de en çok sevilen Twitch yayıncıları.

Türkiye’de en çok sevilen Twitch yayıncıları.
30 views
10 Ağustos 2020 - 1:14

Dünyaca ünlü canlı yayın programlarından bir tanesidir Twitch.  İnsanlar bu platformda rahatlıkla canlı yayın aça bilir hatta para kazana bilirsiniz. Bu platformda bir çok insan ünlü fenomen olmayı başardı. Doğru yoldan giderek ünlenen insanlarda oldu, yalnış yoldan gidip hızlıca zengin olup ünlenmeyi hayal edenlerde. Ama hep sonuçta doğru yolda ilerleyenler ülkemizde sevilmeye hakk kazandılar. Bir çok yayıncı bu platform üzerinden ciddi miktarlarda gelir elde ediyor. Türkiyede değil tabi. Yurt dışından bahs ediyorum.

Peki ülkemizin ünlü yayıncıları kimlerdir hep beraber bakalım. Ayda Ne kadar para kazanıyorlar. Vergi veriyorlarmı yoksa tamamen tüm kazandıkları paraları kendilerinemi kalıyor hep beraber bakıcaz.

Twitch anlattığımız gibi canlı yayın platformudur. İnsanlar burada yayın açıp para kazana biliyorlar.
Eğer izleyici seni severse sana destek olur. Yaklaşık 5 $ gibi bir ücret ödeyerek aylık abone ola bilir Yada minimum 3 tl maks 5000 tl gibi büyük rakamlarla bağış yapa bilir. Tamamen her şey izleyicinin elindedir. İstersede sadece izler hiç bir şey yapmaz. Yinede izlemeye devam ede bilirsiniz.

 

Türkiye’de en çok sevilen  5 yayıncı kimdir?

5. Mithrain

Cem “Mithrain” Karakoç kendisi  PUBG, Fornite, COD, ve diger fps oyunlarını proffesional bir şekilde oynuyor. Defalarca ülkemizi Dünya çapında tanıttırmış bayrağımızı dalgalandırmıştır. Oyun oynamayı sever. Twitch’de yaklaşık 3-5k  izlenme sayısı vardır. Bazı özel durumlarda 10 bin anlık izlenmeye ulaşmışdır. Aylık geliri Twitch’den 4bin ila 6bin lira olmaktadır. Bu durumda sponsorluklar eklendiğinde 10bin lirayı bula biliyor.

4  Kendine Müzisyen

Kemal Can Parlak. Kendisi çok neşeli bir o kadarda romantik birisidir. İzleyicileri onu RAKUN diye çağırır. Genellikle Söhbet yayınları, bazen çeşitli oyunlar oynar izleyicileriyle. Yani yayınları eğlenceli olduğu için anlık izlenmesi 8k ila 15k görüyor. Aylık kazancı yaklaşık 10 bin lira civarında. Buna sponsorluklar dahil değil.

3. Jahrein

Ahmet Sonuç. Kendileri Twitch’in en eski isimlerinden birisidir. Yani Twitch Türkiyenin ilklerindendir. Genellikle söhbet muhabbet goy-goy bazende yayınlarında çeşitli oyunlar oynar. Kendisi linç yemeyi sever. Çünkü her dediği linç ediliyor. İzlemekten keyif alıcağınızdan eminim.Yaklaşık aylık kazancı 8-10 bin lira civarıdır. Sponsorluklar dahil değildir.

2. UNLOSTV

Cantuğ Özsoy. Genellikle yayınlarında çekiliş yapmayı izleyicilerine hediyye dağıtmayı seven bir yayıncıdır. Proffessional bir şekilde Half-Life oyuncusudur. Yayınlarında sadece oyun oynamayı sever. Nadir’de olsa sadece söhbet yayını açar. Kendi ekibiyle aynı evde kalıyor. geçenlerde 140 bin izlenerek Türkiye rekoruna imza attı. Genel olarak 10-15 k izlenmeye sahiptir. Aylık kazancı 10-15 bin lira olmaktadır. Sponsor dahil değildir.

1. Elraen

Tuğkan Gönültaş. Kendisi eskiden Karınca Çiftliğim isimli YouTube kanalı vardı. Hayvan besleme videoları çekiyordu. Sonradan Twitch ortamına geçen Tuğkan Elraen ismiyle nam saldı. Elraen genel olarak yayınlarında oyun oynamayı izleyicileriyle söhbet etmeyi beraber vakit geçirmeyı seven yayıncıdır. Anlık izlenmesı o anki duruma göre 15-30 bin izlenmeye ulaşa biliyor. Aylık kazancı yaklaşık 10-20 bin tl.
Verdiğimiz kazanç rakamları gerçek olmaya bilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.