20 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 27, 2022

Ünlü Ekonomist Açıkladı

Gün içinde 18 lirayı gören dolar kuru Erdoğan’ın yeni düzenlemeleri açıklaması sonrasında dolar 13 seviyesinin altına indi. Gün içerisinde 20 liranın üzerinde alıcı bulan euro ise 14 seviyesinin altında. Altın fiyatları da çakıldı. Gün içinde bin liranın üstüne çıkan gram altının fiyatı saat 22.00 itibariyle 845 liraya kadar geriledi.Bu fragman! Para piyasaları uzmanı İslam Memiş dolar ve altın fiyatlarındaki düşüşler için “Kıyım mı var? Bu fragman, yarını izleyelim’ dedi ve olacakları söyledi!

Erdoğan ne dedi?

Döviz kurlarında atak devam ederken, döviz mevduatının çözülmesi ve yastık altını ekonomiye kazandırmak amacıyla sürpriz bir hamle geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizin muhtemel getirisine Türk lirası varlıklarda kalarak ulaşılabilmesini sağlayacak yeni bir aracın devreye alınacağını açıkladı.

Erdoğan, “Vatandaşımızın bankadaki TL varlığını, mevduat kazancı kur artışından yüksekse bu getiriyi elde edecek. Kur getirisi mevduat kazancının üstünde ise aradaki fark doğrudan vatandaşımıza ödenecek. Bu kazanç stopaj vergisinden muaf tutulacak” dedi.

Gün içinde 18 lirayı gören dolar kuru Erdoğan’ın yeni düzenlemeleri açıklaması sonrasında dolar 13 seviyesinin altına indi. Gün içerisinde..Gün içinde 18 lirayı gören dolar kuru Erdoğan’ın yeni düzenlemeleri açıklaması sonrasında dolar 13 seviyesinin altına indi. Gün içerisinde 20 liranın üzerinde alıcı bulan euro ise 14 seviyesinin altında. Altın fiyatları da çakıldı. Gün içinde bin liranın üstüne çıkan gram altının fiyatı saat 22.00 itibariyle 845 liraya kadar geriledi.Bu fragman! Para piyasaları uzmanı İslam Memiş dolar ve altın fiyatlarındaki düşüşler için “Kıyım mı var? Bu fragman, yarını izleyelim’ dedi ve olacakları söyledi!

Son Haberler

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here