Haber GG

Yaşamaz demişlerdi….

Yaşamaz demişlerdi….
409 views
21 Haziran 2023 - 11:50

1997 yılında, ABD’da yaşayan Mccaughey ailesi dört erkek ve üç kız olmak üzere 7 tane bebeğe sahip oldu. Dünyada uzun süre yaşayan ilk yedizler olarak tarihe geçen bebekler artık büyüdü ve 22 yaşına geldi.

TİME DERGİSİNE KAPAK OLDULAR Kenneth Robert, Alexis May, Natalie Sue, Kelsey Ann, Nathan Roy, Brandon James, Joel Steven olan yedizler doğduklarında zaman dergisine kapak olmuş ve uzun süre haberlere konu olmuştu

RİSK ALIP ÇOCUKLARININ HEPSİNİ DOĞURMAYA KARAR VERDİ
Yedizlerin anası Bobbi McCaughey, onlara hamile kalmadan önce kısırlık tedavisi için 6 aydır ilaç kullanıyordu. Nihayetinde tedavi başarılı oldu ve hamile kaldığında hekim kendisine yedizleri olacağı müjdesini verdi. Ancak doktorun bir de kötü haberi vardı:
Bu benzer biçimde durumlarda, çocuklardan bazılarının yaşama şansını artırmak için, bazılarının kürtajla alınması tavsiye ediliyordu. Ama inançlı bir Hıristiyan çift olan McCaughey’ler bunu kabul etmedi
O dönemde 29 yaşlarında olan anne Bobbi McCaughey, çocuklarını öldüremeyeceğini söylerek çocukların hepsini dünyaya getirmeye karar verdi.

YEDİZLERİN HER BİRİ 900 GRAM DOĞDU
Normalden 9 hafta önce, sezaryenle alınan çocukların her birinin ağırlığı 900 gramdı. Alexis ve Nathan da gelecekte yalnız destekle yürümelerine niçin olacak beyin felciyle dünyaya gelmişti.
Doktorlar ise çocuklardan hiçbirinin hayatta kalabileceğine mümkünlık vermiyordu. Ama McCaughey çiftinin 9 Kasım 1997’de dünyaya gelen Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Alexis, Nathan ve Joel isimli yedizleri, artık 22 yaşında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.