Haber GG

 İzmir Büyük Şehir Belediye Meclisi eylül ayından itibaren suyun metrekup fiyatına yüzde 11.76 zam yapmasını kararlaştırdı. Karar 1 eylül 2020 tarihinden itibaren geçerli olucaktır. Bu karara AK Parti BaşkanVekili Özgür Hızal  “Bu kara kabul edilemez ” diyerek tepkisini gösterdi.

 

Bu kararı İYİ Parti ve CHP meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi. Alınan kararda konut abonelerinde 0-13 metreküp arası suyun metreküpfiyatı 5.57 liraya 14-20 metreküp  fiyatı 6.02 liraya 21 üstü metreküp suyun fiyatıysa 12.41 liraya yükseldi.

 

Ak Parti meclis üyeleriyse bu kararı sert eleştirdi. “Bu karar kabul edile bilir durum değil ” diyen Özgür Hizal sert tepki gössterdi

 

Grup olarak yatırım odaklı bizden talep edilmiş kredilere onay veriyoruz. Kirazdaki su ihtiyacı Kiraz Belediyesi tarafından su tankerleriyle gideriliyor. Ak Parti Başkanvekili Özgür Hizal bu sorunu 16 ay

önce gidereceğini söylemiştiniz dedi. Ancak bu sorun halende  Kirazda Foçada ve başka tüm şehirlerde devam etkmektedir dedi. Ve malesefki bu şehirlerde bazen 72 saat su kesilmesi sorununu yaşıyoruz. Bir an önce bu sorun hall olunmalıdır diye bildirdi.

 

Bir taraftan mağdur ediceksiniz bir taraftanda çıkıp zam yapıcaksınız. Bu kabul edile bilir bir durum değil. Burda çıkıp babal gibi zam yapmayı biliyorsunuz. Sonrada yaptığınız bu zammı savunuyorsunuz.

 

Başkan Soyer ise yatırım yapmaya devam ediceklerini ve yaptıkları zammı maliyetleri karşılamak için yaptıklarını savundu.

 

 

Peki siz bu zamm hakkında ne düşünüyorsunuz. Gereği varmıydı ?

 İzmir Büyük Şehir Belediye Meclisi eylül ayından itibaren suyun metrekup fiyatına yüzde 11.76 zam yapmasını kararlaştırdı. Karar 1 eylül 2020 tarihinden itibaren geçerli olucaktır. Bu karara AK Parti BaşkanVekili Özgür Hızal  “Bu kara kabul edilemez ” diyerek tepkisini gösterdi.   Bu kararı İYİ Parti ve CHP meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi. Alınan kararda konut […]

Yine Zamm ! İzmirde suya zam yapıldı

88 views

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.