24.6 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Zeki Alasya’nın K’ızını hepimiz tanıyormuşuz

Zeki Alasya’nın kızını dizi oyuncusu olduğunu biliyormuydunuz. Yeşil Çam’ın dev oyuncularından biri olan merhum sanatçımız Zeki Alasya’nın kızı bakın kim çıktı?
Gözlerden uzak büyüyen Zeynep Alasya’yı aslında yakından tanıyoruz ama Zeki Alas’yanın kızı olduğunu bilmiyoruz. Babası gibi Oya Alasya’da sanatçı bir çok dizide rol aldı işte Zeynep Alasya Zeki Alasya’nın
Profesyonel müzik kariyerine Melih Kibar ile birlikte atılan Zeynep Alasya, ayrıca Tülay Uyar’dan şan dersleri almış, şarkı sözü yazmaya başlamıştır.

Farklı vokal, sahne ve jingle çalışmalarının ardından ilk olarak Melih Kibar’ın Saat Sabahın Dokuzu albümünde Bir Bakışın Yetti isimli şarkıyı seslendirmiştir.
Cumhuriyetimizin 80. Yılı nedeni ile Melih Kibar’ın bestelemiş olduğu 80. Yıl Marşının sözlerini yazmıştır.
Bir dönem Sezen Aksu’nun vokalistliğinide yapan Zeynep Alasya, 2010 yılının Aralık ayında Rec Müzik Prodüktörlüğünde Suskun isimli ilk solo albümü’nü müzik severler ile paylaşmıştır. Zeynep Alasya baba tarafından aslen Kıbrıs’lıdır.
Osmanlı Kıyam ve Diriliş Ertuğrul gibi dizilerin müziklerini hazırlamıştır. İlk evliliğini 22 yaşında yapmış boşanmış ardından, 2004 yılında, günümüze kadar yüzlerce reklam ve dizi müziğine imzasını atan Alpay Göltekin ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Ali isminde bir oğlu vardır.Kiralık Aş dizisinde rol almıştır.

Son Haberler

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here